Pracownicze plany kapitałowe

– Jesteś właścicielem/prezesem firmy, która musi wdrożyć Pracownicze Plany Kapitałowe?
– Prowadzisz kadry/księgowość i szef nałożył na Ciebie zadanie wdrożenia PPK w przedsiębiorstwie?
– Nie wiesz od czego zacząć i nie masz wiedzy i PPK?
Porozmawiajmy o PPK w Twojej firmie

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

=> ZAPRASZAM NA BEZPŁATNE SZKOLENIE I KONSULTACJE NA TEMAT WDRAŻANIA PPK
=> PRZYJADĘ DO WASZEJ FIRMY W DOGODNYM DLA WAS TERMINIE
=> DZIAŁAM W WOJEWÓDZTWACH: MAŁOPOLSKIM, ŚLĄSKIM I PODKARPACKIM
Ustawa o PPK obejmuje kolejne przedsiębiorstwa. Jest to dla pracodawcy trudny obowiązek, ponieważ powoduje dla niego dodatkowe koszty i wymaga dodatkowej pracy w zakresie administracyjno-kadrowo-płacowym.
Pomagam wdrożyć PPK w przedsiębiorstwach. Chętnie podzielę się posiadaną specjalistyczną wiedzą i przydatnymi materiałami. Przeszkolę osoby odpowiedzialne za PPK w firmie. Odpowiem na nurtujące Was pytania. Pomogę określić kryteria wyboru instytucji finansowej odpowiedzialnej za zarządzanie środkami w ramach PPK. Wskażę, jakie kroki należy podjąć, aby sprawnie wdrożyć Pracownicze Plany Kapitałowe.

Dlaczego warto się ze mną skontaktować?

  • Od kilkunastu lat zawodowo zajmuję się funduszami inwestycyjnymi, czyli formą inwestowania kapitału, o którą oparte jest PPK
  • Odbyłem spotkania w kilkudziesięciu firmach na temat wdrażania PPK
  • Zorganizowałem i przeprowadziłem konferencję o PPK, w której uczestniczyło ok. 40 kadrowych z Nowego Sącza i okolic
  • Prowadziłem webinar o PPK dla doradców i właścicieli firmy inwestycyjnej posiadającej w Polsce kilka oddziałów

Zapraszam na spotkanie!

Dojadę w wyznaczone przez Ciebie miejsce.

Dzięki rozmowie poznam Twoje potrzeby i pomogę dobrać najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Możesz też sam bezpłatnie zarejestrować się na Platformie Starfunds.

Masz pytania lub chcesz się spotkać i porozmawiać?

Zadzwoń +48 607 102 979

Pracownicze plany kapitałowe – PPK co to jest?

Oszczędzać można na bardzo wiele sposobów. PPK czyli pracownicze plany kapitałowe to nowa metoda oszczędzania. Głównym celem PPK jest gromadzenie środków pieniężnych na emeryturę. Przeznaczone na pracownicze plany kapitałowe środki można ponadto zgodnie z ustawą przeznaczyć na zakup lub budowę mieszkania czy też pokrycie kosztów leczenie.

Fundusze PPK

W skład środków obejmujących zgromadzone fundusze PPK wchodzi jednorazowa suma od Państwa, procent wynagrodzenia przekazywany przez pracodawcę oraz do 2% wynagrodzenia pracownika. Takowe rozwiązanie niesie wiele zalet. Należy do nich zaliczyć niskie koszty zarządzania środkami ( maksymalnie 0,6 procenta ), finansowe bezpieczeństwo, możliwość zrezygnowania w dowolnym momencie czy też wspomniane dopłaty od Państwa i pracodawcy.

Czy warto być w PPK?

Istotny jest fakt, że aby wypłacić środki z PPK wcale nie trzeba czekać do 60 roku życia. PPK daje możliwość wypłacania środków w dowolnym momencie. W takim przypadku uczestnik PPK otrzyma pełny zwrot wartości swojej wpłaty oraz 70% wkładu pracodawcy.

Czy przystąpić do PPK?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! W głównej mierze dlatego iż środki gromadzone w PPK mają w pełni charakter prywatny i mogą być dziedziczone. Stanowią zatem zabezpieczenie nie tylko dla Ciebie ale również Twoich bliskich. Co istotne środki ulokowane w PPK można wykorzystać nawet przed osiągnięciem wieku emerytalnego ( na przykład na budowę domu ).